четверг, 17 мая 2012 г.

Цей подвиг житиме в віках

Чимало свят дарує нам весна,
Як в рідний дім повернення з дороги,
Та є найбільш хвилюючим для нас
9 Травня - свято Перемоги.

Скільки б не минуло років від переможної весни 45-го, пам'ять про Велику Вітчизняну війну житиме вічно і передаватиметься від покоління до покоління. Яскравим підтвердженням цьому стала зустріч - спогад "Цей подвиг житиме в віках" у Грунській бібліотеці, проведена для учнів школи-інтернат 8 травня.



 За станом здоров'я не могли прийти до бібліотеки учасники бойових дій, але цікаві розповіді про своє дитинство, обпалене війною, підготували діти війни В. Є. Лишенко та О.Ф. Гончаренко, які були запрошені на цю зустріч.

Учитель Н. В. Полтавець нагадала своїм вихованцям найголовніші події Великої Вітчизняної війни, розповіла про Міста-Герої, битви за які стали переломними на шляху до Перемоги.


Говорячи про тяжке воєнне дитинство, не можна не згадати тих людей, які давали дітям-сиротам притулок, теплом свого серця зігрівали їх у часи воєнних лихоліть. Саме такою Людиною була Олександра Аврамівна Деревська, яка виростила 48 дітей-сиріт. Незадовго до Дня Перемоги та Дня Матері, 6 травня, відзначалося 110 років від дня народження цієї жінки, яку називали Роменською Мадонною. Тому бібліотекарі підготували тематичну добірку літератури, присвячену О. Деревській та Дню Матері.


Завідуюча бібліотекою Т. В. Сокол розповіла про події Великої Вітчизняної війни на Грунщині та про фронтові шляхи наших земляків. На жаль, учасників бойових дій зараз у нас залишилося тільки 6 чоловік. Це Гончаренко С. А., Замрій Ю. Ю., Лавріненко В. М., Ладур С. І., Мащенко М. О., Скребець В. І.

            9 Травня в центральний парк села на свято вшанування змогли прийти лише троє з них.

Війни далекої солдати,
Що відстояли мир для нас...
Прийшли їх діти привітати
 Й подякувать за свтлий час.
           
До обеліска я в задумі стану,
До сивини своєї на путі.
Скажу "спасибі" тихо ветерану,
Що вдруге народив мене в житті.

День вшанування традиційно продовжився у Грунському стаціонарному відділенні  терцентру, який  і досі називають  Будинком ветеранів. Мешканців цього закладу вітали директор райтерцентру В. Г. Івах та працівники культури.




Бібліотекарі, як звичайно, прийшли до стаціонарного відділення з книгами. Цього разу це була література про Велику Вітчизняну війну


Найактивніші читачі Будинку ветеранів В. І. Овчаренко та І. М. Василенко.

Комментариев нет:

Отправить комментарий